Робота директора з громадськістю

                                                                                              Слайд №1

Звітна конференція директора

Синельниківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ»

Сіроух Галини Олексіївни

за 2014-2015 н.р.

                                                           
 Слайд №2-відомості про директора
        Вітаю учасників конференції!
       Свою роботу директора навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» я будувала відповідно до вимог законодавства України, нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти Дніпропетровської облдержадміністрації, відділу освіти Синельниківської міської ради, Статуту, річного та навчального планів роботи НВК, рішень педагогічної ради,  функціональних обов’язків директора загальноосвітнього навчального закладу.
                                     Слайд№3
Забезпечення кадрами навчального закладу у 2014-2015 н.р.
Всього працівників–62, з них педагогічних працівників – 33.
                                       Слайд№4

Всього вчителів,
вихователів
Вища освіта
Середня спеціальна освіта
Навчаються у ВНЗ
          Кваліфікаційні категорії
Тарифна ставка
Спеціа-ліст
ІІ
І
Ви
ща
33
24
9
4
9
3
2
9
10
У 2015 році підлягали атестації 6 педагогів, успішно атестовані 6, з них кваліфікаційну категорію підтвердили - 5, підвищили -  1.
Курси підвищення кваліфікації пройшли 11 педагогів: Сіроух Г.О., Даниленко Л.О., Чорноморець Г.І., Ситнікова К.В., Ходаковський В.В., Казакова А.А., Халявка І.О., Варакута І.І., Алєксандрова А.О., Коновалова Л.П., Куренкова Т.Л.
                                             Слайд№5
Технічних працівників  – 29.                                               
Інженер – електронік
1 ставка
Інженер з охорони праці
0,5 ставки
Завгосп
1 ставка
Секретар-друкарка
1 ставка
Медична сестра
1,5 ставки
Помічник вихователя
2,3 ставки
Працівники їдальні
4,5 ставки
Оператори газової котельні
4 ставки,3 з них –сезонні
Прибиральниці
8 ставок
Двірник
1 ставка
Сторож
3 ставки
Робітник  з комплексного  обслуговування і ремонту  будівель
1 ставка
Машиніст із прання
0,5 ставки
Підсобний робітник
0,5 ставки
Всього вакансій – 2, з них: психолога (0,5 ставки), медичної сестри шкільного підрозділу (1 ставка).
У всіх працівників закладу у належному стані документи, передбачені законодавством - трудові та санітарні книжки, документи про освіту,особові справи.
                                       Слайд№6
Протягом навчального року звільнено 14 працівників, з них за власним бажанням - 4, за власним бажанням та у зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років - 7, за порушення трудової дисципліни - жодного, у зв’язку з закінченням строкової угоди – 3.  Прийнято на роботу 9, з них за сумісництвом -1.
     Навчальний заклад працює відповідно до річного плану роботи, у виконанні якого я беру безпосередню участь та здійснюю контроль за його виконанням членами трудового колективу. План роботи НВК виконано на сьогоднішній день на 100%.
                                          Слайд №7
     Всього учнів та вихованців у закладі  – 422. Всього класокомплектів – 14.
кл
1б кл
2 кл
3 кл
4 кл
кл
5б кл
кл
6б кл
7 кл
8 кл
9 кл
10 кл
11 кл
32
28
33
21
32
22
23
19
21
31
34
32
23
22
    Для 5 учнів за висновками медико-педагогічної комісії організоване індивідуальне навчання за відповідними програмами.
   Дошкільних груп-2: молодша дошкільна група – 23 вихованці, старша дошкільна група - 24 вихованці.
    Працювала група продовженого дня для учнів 1-х класів (вихователь Красько І.І.).
    Протягом навчального року з закладу вибуло 13 учнів та 6  вихованців , прибуло – 13 учнів та 6 вихованців. Причини вибуття - зміна місця проживання.
   Триває набір учнів до 1-х класів (плануються класоводи Сивоконь О.В., Красько І.І.) та 10 класу (планується класний керівник Мусіхіна К.О.). Набір дітей до  дошкільного підрозділу тимчасово призупинений через повну наповнюваність груп.
Слайд №8
   Навчальний процес здійснювався відповідно до навчальних планів, затверджених МОН України, навчального плану НВК на 2014-2015 н.р. Наш  НВК здійснює допрофільне (8 клас) та профільне навчання (10,11 класи) - філологічний  напрям, профіль - українська філологія. Викладались спецкурси «Синтаксис української мови», «Практикум з правопису української мови» (вчителі вищої категорії Величко І.В., Ходаковська В.Р.).
           Слайд №9
   Навчальний процес у дошкільному підрозділі здійснювався згідно Базового компоненту дошкільної освіти та програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у світі». Відбувається впровадження власної програми закладу «Сходинки до школи». Для навчання та розвитку створені всі необхідні умови. Відповідно до  навчального плану проводяться заняття у обох вікових групах, здійснюється підготовка дітей старшої групи до школи.
Слайд №10
    Навчальна програма з усіх предметів виконана. Учнів, залишених на повторний курс немає. До вашої уваги результативність та якість навчальних досягнень  учнів 2-11 класів: 
-        8% учнів мають початковий рівень знань;
-        55% - середній;
-        31% -достатній;
-        6% - високий.
Слайд №11
     За кількістю учнів з оцінками  від 7 до 12 балів класи розмістились у наступному рейтингу:
    - І місце – 3 клас - 16 учнів (76%);
    - ІІ місце - 11 клас - 12 учнів (55%);
- ІІІ місце - 4 клас – 17 учнів (53%).
Слайд №12
Якість навчальних досягнень учнів НВК з предметів загальноосвітнього циклу показала відсутність низького результату: вчителі наполегливо й відповідально здійснюють навчально-виховний процес, про це свідчить дана діаграма. Відсоток якості зростає від 43% з української мови  до  98% з музичного мистецтва. За заявою батьків у І семестрі скоригували оцінки 5 учнів, у ІІ семестрі  – 4 учні.
Слайд №13
     Адміністрацією НВК: директором, заступниками –Величко І.В., Нежуріною О.Ю.,   постійно здійснювався контроль за станом викладання предметів відповідно до перспективного плану контролю та річного плану роботи НВК: української мови, математики, основ здоров’я, предметів художньо-естетичного циклу у початковій, середній та старшій школі, роботою ГПД, здійсненням індивідуального навчання. Завідуючою дошкільним підрозділом Даниленко Л.О. - за організацією освітньо-виховної роботи у дошкільному підрозділі.  За наслідками перевірок педагогам надавались методичні рекомендації, видавались накази по НВК, складались довідки. Наслідки адміністративного контролю обговорювались на нарадах при директору. Потребує вдосконалення робота вчителів з учнями з низьким рівнем знань.
    Здійснювались педагогічний, діагностичний статистичний моніторинги.
Слайд №14
        13 учнів 1-4 класів на святі Останнього дзвоника нагороджені похвальними листами та преміями шефів закладу – Синельниківської об’єднаної податкової інспекції за високий рівень навчальних досягнень. Четверо учнів 7; 8; 10 класів будуть нагороджені  на святі Першого дзвоника 2015-2016 навчального року.
                                        Слайд №15
       Три учениці 11 класу – Ярощук Анастасія, Плахова Альона, Огнівенко Олександра нагороджені премією випускника 1994 року  нашого закладу Швидкіна Андрія. Четверо учнів: Самокиш Поліна, Москаленко Марина, Повтарь Сергій, Ярощук Анастасія отримали премію міського голови Зражевського Д.І.
Дві випускниці 11 класу – Макарова Карина та Ярощук Анастасія на урочистому вечорі з нагоди вручення документів про повну загальну середню освіту отримали атестати з відзнакою та нагороджені золотими медалями за високі досягнення у навчанні. Слід відзначити високий рівень знань учнів з української мови (вчитель Ходаковська В.Р.), який був підтверджений нашими медалістами на ЗНО. 15 випускників 11 класу нагороджені грамотами за особливі успіхи у вивченні окремих предметів: художньої культури, технологій, астрономії, фізичної культури (вчителі Гавриленко Т.В., Біленко І.В., Халявка І.О., Ходаковський В.В.).
 Слайд №16
Команда учнів закладу виборола 22 призових місця у II етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з укра­їнської, англійської та французької мов, правознавства, математики, географії, екології, астрономії, трудового навчання, фізичної культури. Вісім учнів НВК стали лауреатами ІІІ туру  Всеукраїнських учнівських олімпіад з укра­їнської, російської та французької мов, географії, трудового навчання: Ярощук А. (11 кл.), Шепетюк О.(10 кл.), Макарова К.(11 кл.), Білоног В., Волобой В., Тетерятник О., Повтарь С., Огнівенко О.(11 кл.), вчителі: Ходаковська В.Р., Нежуріна О.Ю., Мудрак Н.Л., Біленко І.В.
Слайд №17
У ІІІ турі Всеукраїнських предметних олімпіад маємо такі успіхи: Повтарь С.-10 кл.(з географії) - вчитель Сивоконь Е.П., Огнівенко О.-11 кл. (з обслуговуючої праці) - вчитель Біленко І.В. увійшли у десятку кращих. Випускниця 11 класу Ярощук А. виборола І місце в III турі та посіла 4 місце у Всеукраїнській предметній олімпіаді з української мови (вч. Ходаковська В.Р.). Маємо високий потенціал як учнів так і педагогів і з інших предметів, тож робота з обдарованими дітьми у даному напрямку потребує більш ретельної роботи вчителів.
Слайд №18
Обдаровані учні розвивають свої інтелектуальні здібності у шкільному товаристві «Наука»,  4 з них захистили свої наукові роботи  : Кришталь Я. та Огнівенко О.- 11 клас, керівник Сивоконь Е.П., Сирота О.,- 8 клас, керівник Нестеренко Л.В., Макарова К., - 11 клас, керівник Ходаковська В.Р., Москаленко Марина,- 8 клас, керівник Казакова А.А. Потребує активізація робота по залученню школярів до участі в МАН.
    Москаленко Марина  взяла участь у захисті дослідницької роботи «Знаю, вмію, дію» у
Дніпропетровському обласному еколого-натуралістичному центрі, керівник Казакова А.А. Робота вчителя Казакової А.А. «Школа – мій рідний дім» нагороджена грамотою департаменту освіти Дніпропетровської
облдержадміністрації.
    Два учні Плішак М. (2 кл.) та Самокиш П.(4 кл.) отримали золотий та срібний сертифікати за участь у англомовному конкурсі «Гринвіч» (вчитель Баталова Р.М.).   
Слайд №19
        Вихованці старшої групи стали учасниками  міських інтелектуальних, музичних, спортивних конкурсів та змагань. Вдруге саме у нашому закладі пройшов міський   інтелектуальний конкурс для дошкільнят «Розумники та розумниці-2015», у   якому вихованки Смірнова Софія та Перепелиця Варвара зайняли гідне 3 місце (вихователі Чорноморець Г.І, Ситнікова К.В.).

 Слайд №20
      Актуальні питання навчально-виховної, методичної роботи систематично розглядались на засіданнях педагогічної ради НВК: «Підсумки роботи закладу над експериментальною програмою «Створення системи валеологічного навчання та виховання здорової, здібної, творчої особистості», «Актуальні проблеми пошуку нових форм і методів організації національно-патріотичного виховання учнів та вихованців НВК», «Організація профільного навчання на 2015-2016 н.р.»,  «Підсумок роботи закладу за 2014- 2015 н.р. над науково-методичною проблемою», «Про закінчення учнями 11 класу загальноосвітньої школи та їх випуск», «Про нагородження учнів золотою медаллю», «Про нагородження учнів Похвальними грамотами», «Про переведення учнів 1-4 класів до наступних класів», «Про нагородження учнів Похвальними листами», «Про закінчення учнями 9 класу загальноосвітньої школи та їх випуск», а також на щомісячних нарадах при директору та щотижневих адміннарадах.
Протягом року ефективно працювала методична рада закладу (голова – Величко І.В.), методичні об’єднання (керівники - Баталова Р.М., Кіпрова Н.О., Сивоконь О.В., Ходаковська В.Р., Мусіхіна К.О., Ходаковський В.В., Чорноморець Г.І.), психолого-педагогічний семінар (керівник-Гавриленко Т.В.), творчі групи (керівники-Даниленко Л.О., Кіпрова Н.О., Казакова А.А., Коновалова Л.П.). На базі НВК на високому рівні проведені міські предметні семінари: вчителів обслуговуючої праці, математики, захисту Вітчизни, хімії та предметів естетичного циклу. Слід відзначити роботу вчителів Біленко І.В., Нестеренко Л.В., Мусіхіної К.О., Крата В.І., Казакової А.А., Гавриленко Т.В., Синиці А.М. Педагоги мали змогу підвищувати свій методичний, професійний  рівень, беручи участь  у практичних семінарах в інших навчальних закладах міста та області, проходячи курси в ДОІППО.
Слайд №21
         60% педагогів закладу створили власні блоги або сайти.   Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу, пропагує свій педагогічний досвід на сайтах шкільного та дошкільного підрозділів НВК, у місцевих ЗМІ: у пресі , на телевізійному каналі «Регіон» систематично  розміщувались матеріали про діяльність навчально-виховного комплексу.
Слайд №22
      Наші колеги - Гавриленко Т.В., Ходаковська В.Р. взяли участь у міському турі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Вчитель правознавства  Сіроух Г.О. взяла активну участь у роботі міського методичного об’єднання вчителів історії та правознавства  щодо надання методичної допомоги вчителю правознавства ЗОШ №1, яка представляла наше місто на обласному конкурсі «Вчитель року». Вчитель англійської мови  Баталова Р.М. взяла участь в Одинадцятому міжнародному конкурсі «Вчитель-новатор» Microsoft. Партнерство в навчанні», її мультимедійні ресурси «Тести з англійської граматики для учнів 5-11 класів» відзначені сертифікатом бронзового рівня.
Слайд №23
У цьому навчальному році ми завершили 12-річну експериментальну роботу за темою  «Створення системи валеологічного навчання та виховання здорової, здібної, творчої особистості», результатом якої є виведення на якісно новий рівень інноваційної діяльності закладу, зростання рівня свідомого ставлення до власного здоров’я учасників навчально-виховного процесу,  створення школи культури здоров’я, про що я, як директор, звітувала на  раді по освіті у міському відділі освіти.
У жовтні 2014 року НВК взяв участь у конкурсі тематичних номінацій Міжнародного форуму-презентації «Інноватика в сучасній освіті - 2014», на якій презентував проект «Сходинки до школи», у співавторстві Сіроух Г.О., Величко І.В., Даниленко Л.О. та нагороджений дипломом за активну участь і представлення освітніх інноваційних технологій.
     Закладом освіти були представлені матеріали проекту «Ми всі - Україна» у співавторстві Сіроух Г.О., Нежуріної О.Ю., Даниленко Л.О., Галенко С.П.   на конкурсі тематичних номінацій Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2015», нагороджені дипломом за  презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.
Слайд №24
Навчально-виховний комплекс став активним учасником обласної виставки-презентації «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини - 2015». Роботи трьох педагогів стали переможцями: Сіроух Г.О., Величко І.В., Даниленко Л.О.
В обласному науково-методичному альманасі «Нива знань» надрукована робота завідуючої дошкільним підрозділом НВК Даниленко Л.О. «Трудове виховання дітей дошкільного віку як запорука успішного навчання в школі».
Також наш НВК нагороджено дипломом ДОІППО за участь у запроваджені європейських стандартів превентивної освіти.
Я, як директор у 2015 році нагороджена Подякою голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Подякою міського голови.
Слайд №25
     Управління виховною роботою здійснюється на основі триєдиної угоди педагогічного, учнівського та батьківського колективів під керівництвом заступника директора з виховної роботи Нежуріної Олени Юріївни.
Пріоритетним напрямком виховної діяльності є громадянське виховання, що включає патріотичне, екологічне, правове, трудове, моральне, естетичне, фізичне виховання.
    Класні колективи разом з педагогами та батьками стали учасниками проектів «Здорове дозвілля – складова здорового способу життя», «Добро починається з тебе», «Ми всі – Україна».
Слайд №26
      Особлива увага приділялась національно – патріотичному вихованню. У кожному кабінеті оновлені куточки державних символів. У дошкільному підрозділі групові кімнати, переходи, хол мають національно-патріотичне оформлення. Діють міні-музеї «Українські хустки», «Петриківський розпис», «Українська вишивка». Ведеться робота з оформлення міні-музею «Народні обереги». З дітьми проводяться заняття з патріотичного виховання, свята, розучуються українські пісні, вірші.  Вихованці дошкільного підрозділу взяли участь у виготовленні поробок на ярмарок, кошти з якого пішли на допомогу воїнам АТО. Розміщений на сайті НВК відеоролик, де наші найменші вихованці-патріоти України виконують гімн України, поклавши свою долоньку на серце, викликав захоплення усієї патріотично налаштованої громади міста.
Слайд №27
    Діти, вчителі, батьки стали учасниками акцій: «Лист  солдату АТО», «Лист пораненому», «Діти – воїнам АТО», «Тепло наших сердець воїнам АТО», «Зігрій  українського солдата», «Подарунки  від  Святого Миколая воїнам  АТО», «Подяка українському солдату». Написано та передано сотні листів та малюнків, створені відеокліпи, сплетено 8 маскувальних сіток, придбані продукти харчування, речі особистої гігієни воїнам в зону АТО та в обласну лікарню імені Мечникова, в лікарню № 6,  військовий шпиталь м. Дніпропетровська. Активним організатором волонтерських  справ є завідуюча бібліотекою Галенко Світлана Петрівна.
Слайд №28
      Відбулись дуже зворушливі  зустрічі учнів з воїнами АТО, серед них наш випускник герой-розвідник Твердохліб Костянтин, батьки  школярів та дошкільнят.
Слайд №29
       Взяли активну участь у міському  ярмарку та провели шкільний ярмарок  «Від серця дитини до серця воїна», на яких представили поробки дітей, батьків, педагогів. На зібрані кошти – 2156 гривень були придбані речі, необхідні для українських воїнів, які захищають від бойовиків та російських агресорів нашу державу на сході України.
Слайд №30
     Наш заклад отримав  Листи подяки від командування 93 гвардійської Харківської  двічі червонопрапорної  орденів Суворова та Кутузова окремої  механізованої бригади  за підписом  гвардії полковника  Д.А. Губського, бойовий прапор 74-го розвідувального батальйону,  з автографами кіборгів  захисників Донецького аеропорту.
Слайд№31
     Наші учні, педагоги, батьки стали учасниками флешмобів до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Європі, Дня вишиванки: «Ми – українці – єдина сім’я», «Моя країна – Україна», «З Україною в серці», «Українська вишиванка – наш генетичний код».  Проведені  заходи пам’яті жертв Голодомору», до Дня Соборності України.
Слайд №32   
      Протягом 2014-2015 року тривали традиційні  акції: «Ветеран живе поруч», «Ветеранське подвір’я», «Доброго ранку ветеране», «Вчитель не повинен бути самотнім». Методичними об’єднаннями класних керівників розроблений цикл уроків мужності на тему «Україна – це я! Україна – це ти! Україна – це ми!», які відбулись в 1-11 класах.
Слайд №33
   Організовані екскурсії з вивчення історії рідного краю. Учні 1-6 класів ( кл.керівники Куренкова Т.Л., Шпак М.С., Кіпрова Н.О., Никоненко М.С., Сивоконь О.В., Сивоконь Е.П.) відвідали с. Петриківку, історичний музей, музей бойової техніки у м. Дніпропетровську. Учні усіх класів, вихованці дошкільного підрозділу мали змогу протягом
навчального року здійснювати віртуальні екскурсії Україною, країнами світу. У рекреації на другому поверсі оформлені фотоекспозиції «Дива України», «Ми-діти твої,
Україно!».
Слайд №34
    Під час акцій милосердя «Діти – дітям», «Подаруй іграшку другу», «Чужої біди не буває», зібрали одяг, іграшки для дітей-сиріт, надана  допомога людям похилого віку, дітям з малозабезпечених родин та які прибули із зони АТО. Провели акцію «Милосердя» - зібрано 300 грн. для Червоного Хреста, 1958 грн. на лікування учня 9 класу нашого закладу.
Слайд №35
     Систематично відбувались  трудові екологічні десанти, акції «Чисте подвір’я», «Квітни, рідний НВК!», «Зелений паросток майбутнього», «Чисті парки – чисті легені  міста». Проведено екологічні суботники по прибиранню та догляду території НВК. Висаджені на клумбах  квіти, постійно здійснюється покіс трави. Слід відзначити  рівень організації трудового виховання класними керівниками усіх класів. Особлива подяка класним керівникам, батькам, учням  1-А ,2 , 4 , 5-Б , 6-А , 6-Б , 8 , 10 класів та працівникам дошкільного підрозділу.
Слайд №36
     З метою розвитку творчого потенціалу дітей проводяться традиційні свята, вечори, конкурси, концерти. Серед них: Свято Першого і Останнього дзвоників, випускний вечір, огляд художньої самодіяльності, новорічні свята, вечір старшокласників до Дня Збройних Сил України «Сила і Грація», святковий концерт до Дня вчителя, 8 Березня.
Слайд №37 
      Музичним керівником Григор’євою Н.В., педагогами дошкільного підрозділу Чорноморець Г.І., Ситніковою. К.В., Фещенко Н.В. були підготовлені були проведені свята та розваги: «Барви золотої осені», «Посвята у дошкільнята», «Миколай, Миколай, до нас в гості завітай», «Новорічна ялинка», «Свято Водохреща», «День іменинника», «Матусю ми вітаємо», «Випускний вечір», до Свята знань, Свята Останнього  дзвоника. Діти демонстрували свої здібності та таланти, здійснювалось виховання любові до матері, природи, рідної країни, знань, традицій та звичаїв українського народу.
 Слайд №38
    Наші діти були успішними  у міських заходах:
- «Козацька країна» - ІІІ місце;
- огляд художньої самодіяльності «Моє Придніпров’я» - ІІ місце;
- конкурсна програма до Дня  Святого Валентина – ІV місце;
- конкурс агітбригад  «Молодь обирає здоров’я» - ІV місце;
- лауреати  міського конкурсу квіткових композицій «Квітни в мирі, рідно- край!»;
- І місце з міні футболу;
- І місце в обласному конкурсі на кращу організацію спортивно-масової роботи та успішна участь у Всеукраїнському турі конкурсу.
Слайд №39
     На базі нашого закладу працювали  гуртки «Нащадки козацької слави» (керівник Варакута І.І.), «Сокіл» (керівник Крат В.І.), «Футбол», «Волейбол» (керівник Ходаковський В.В.), «Чарівна намистинка» (керівник Біленко І.В.), загальнофізичної підготовки (керівник Решетняк О.А.). Також учні та вихованці  відвідували гуртки в позашкільних установах, що дозволило змістовно організувати дозвілля дітей, ефективно розвивати їх здібності, формувати здоровий спосіб життя.
Протягом року велась активна робота по збереженню підручників, популяризації книги та читання. Бібліотека оснащена комп’ютером, здійснено підключення до мережі Інтернет. Учні вчасно отримували навчальні посібники та художню літературу. Сумлінно виконує свої обов’язки завідуюча бібліотекою Галенко Світлана Петрівна. Річний план роботи бібліотеки НВК виконано.
Слайд №40
    Одним з пріоритетних завдань закладу є збереження і зміцнення здоров’я дітей.
    За результатами медогляду та наданих до закладу довідок  учні 1-11 класів  розподілені  за групами для занять фізичною культурою. 
    Стали традиційними  ранкова гімнастика, валеопаузи на уроках. Значну роль  у фізичному вихованні  відіграють години спілкування, позакласні спортивні заходи, заняття у тренажерному залі.
     Здійснювалась систематична профілактика корости та педикульозу, інших інфекційних захворювань. Велику роботу у цьому напрямку проводила медична сестра дошкільного підрозділу Фень В.В., яка допомагала і в шкільному підрозділі.
     Діти мають змогу влітку відпочивати у пришкільному таборі відпочинку (начальник- Никоненко М.С.), а в цьому році ще і в англомовному таборі (начальник –Баталова Р.М.). Робота в таборах організована на високому рівні.
Слайд №41
    Завдяки Дню здоров’я, спортивним змагання «Веселі старти», «Старти надій»,  спартакіаді, рухливим іграм на  перервах та іншим заходам у дітей формуються здоровий спосіб життя, лідерські якості, звичка до режиму дня,  любов до спорту, вміння працювати в команді, залишаючись при цьому яскравою особистістю. Вихованці дошкільного підрозділу показали високі результати  у міській спартакіаді «Веселі старти -2015».
Слайд №42
      Традиційними стали антиреклами тютюнопаління,  акція «Спасибі – ні», зустрічі учнів з медичними працівниками ЦРЛ, постійнодіючі виставки літератури у  бібліотеці. Працює наркопост. Випадків вживання учнями наркотичних речовин, алкоголю не було, але є учні, що палять. З ними систематично велась профілактична робота як педагогами, так і фахівцями медиками, які запрошувались до закладу. Наш заклад продовжує впровадження міжнародного проекту «Школа проти СНІДу» (керівник проекту та викладач спецкурсу «Школа проти СНІДу» Сіроух Г.О.) та має багато напрацювань з профілактики ВІЛ/СНІДу. Розпочата робота по створенню сучасного тренінгового кабінету Казаковою А.А .- викладачем спецкурсу «Захисти себе від ВІЛ».
Слайд №43
      Адміністрація тримає на  постійному контролі  організацію харчування дітей у закладі – якість продуктів, дотримання технології виготовлення блюд, санітарно-гігієнічних вимог, надходження коштів за харчування на банківський рахунок. Працювали бракеражні комісії. Працівники їдальні під керівництвом кухаря Малишко Н.І. сумлінно виконували свої обов’язки. Усі учні та вихованці охоплені  харчуванням. Учні 1- 4 класів харчуються за кошти міського бюджету. Також звільнені від оплати та харчуються за кошти міського 9 дітей-сиріт, 7 дітей з малозабезпечених сімей.
Слайд №44
       В НВК створено систему профілактики правопорушень. Створена та діє рада з профілактики правопорушень. Протягом року здійснювався контроль за відвідуванням учнями занять. Соціальним педагогом Варакутою І.І. ведеться сигнальний журнал обліку відвідування учнями НВК. Адміністрацією, класними керівниками систематично та оперативно відстежуються причини пропусків уроків. Переважають пропуски за хворобою. Учнів, які не відвідували заняття тривалий час без поважних причин не було. На внутрішньому обліку перебувають 2 учня.
Неблагонадійних сімей - 5 , у скрутних умовах - 4 сім’ї, 4 дітей, батьки яких знаходяться в АТО, 5  дітей з сімей переселенців із зони бойових дій (майбутній першокласник, 4 клас,9,10 класи). Роботі з цими дітьми та сім’ями постійно приділяється особлива увага. Два рази на рік проводились рейди, за результатами яких складено акти обстежень  житлово-побутових умов проживання на всіх дітей пільгових категорій та надавалась різноманітна допомога.
Відбулись зустрічі учнів з начальником у справах дітей Маковецькою Н.М., в.о. начальником кримінальної міліції Хіврічем Р.В., працівниками  служби у справах сім’ї та молоді.
Слайд №45
      Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку НВК з міським центром зайнятості та навчальними закладами міста і області. Проведені зустрічі  випускників 9-11 класів з працівниками міського центру зайнятості, спеціалістами Дніпропетровського індустріального коледжу, Харківського національного університету цивільного захисту, Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки, Синельниківського професійного ліцею та інших. Організовані профорієнтаційні позакласні заходи класними керівниками, соціальним педагогом.
        Не перший рік у закладі працює профорієнтаційний термінал, з якого підлітки можуть отримати інформацію про навчальні заклади, професії, робочі місця. Триває робота з оформлення кабінету профорієнтації (соціальний педагог Варакута І.І.).

           Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності,  санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається як одна з пріоритетних. З працівниками закладу проводились визначені нормативно-правовими актами  інструктажі директором НВК та інженером з охорони праці Баталовою Р.М.  З учнями систематично проводились  інструктажі з безпеки життєдіяльності класними керівниками, вчителями - предметниками. Проведені профілактичні бесіди працівниками газового господарства, пожежної охорони.
          З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах  протягом навчального року організовується чергування  учнів та вчителів. Високий рівень організації чергування слід  відмітити у 7  класі – класний керівник Гавриленко Т.В., 8 класі – класний керівник Нестеренко Л.В., 9 класі – класний керівник Мусіхіна К.О.  Слід відмітити зменшення кількості випадків травмування дітей.
       Особлива увага приділялась виробленню правильної моделі поведінки з незнайомими, вибухонебезпечними предметами, підозрілими людьми, діям при надзвичайних ситуаціях (бесіди, перегляд відеоматеріалів, розповсюдження флаєрів, створення куточків безпеки та інше). Відповідні інструктажі проведені з працівниками закладу щодо підвищення уваги для забезпечення безпечних умов у навчальному закладі.
       
                              Слайд №46
       У дошкільному підрозділі додержуються вимог щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання та виховання дітей. Оформлений та діє куточок БЖД, проводяться тижні безпеки життєдіяльності, тематичні розваги «Обережно, вогонь», «Світлофорик - наш друг», тематичні заняття. На кожну дитину виготовлена індивідуальна захисна марлева пов`язка. Випадків травмування під час навчально-виховного процесу не було.
Слайд №47
         Важливе місце у виховній роботі займає учнівське самоврядування, яке представлене Радою командирів екіпажів – голова Москаленко Марина (8 клас) та Радою старшокласників – голова Саєнко Аліна (10 клас).Робота у даному напрямку організована на високому рівні. Дитяча організація «Промінь» 14 років поспіль посідає І місце у місті, керівництво якою здійснює педагог-організатор Матвєєва О.В.
       Слід відмітити діяльність учнівського самоврядування у 7 класі (класний керівник Гавриленко Т.В.), у 8 класі (класний керівник Нестеренко Л.В.), 11 класі (класний керівник Баталова Р.М.).
Слайд №48
          Вся ця робота велась у тісній співпраці адміністрації, педагогів  з батьками наших учнів та вихованців. Завдяки активній позиції батьківських комітетів загальний батьківський комітет НВК (голова Скасків Ю.І.), класні та групові батьківські ефективно вирішували питання організації навчально-виховного процесу в закладі.
        Для батьків працювали консультативні пункти та батьківський всеобуч.
        Значну роль у забезпеченні доступності загальної середньої та дошкільної освіти, задоволення освітніх запитів, залучення широкої громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи НВК відіграють Рада НВК (голова Сіроух Г.О.) та Піклувальна рада НВК (голова Чехович С.О.).

        Важливим і досить складним напрямком функціонування навчального закладу є  забезпечення його відповідного матеріально-технічного стану. Відповідає за цей напрямок роботи завгосп Мінчук Катерина Володимирівна.
       Утримання закладу, покращення його матеріально-технічної бази здійснювалось за кошти міського бюджету, благодійної допомоги батьків, випускника нашого закладу  1994 року Швидкіна Андрія, який живе та працює у Харкові, але не забуває рідну школу і є нашим меценатом. Також кошти залучались через оренду приміщення закладу-спортивного залу, збір макулатури.
         Практичну допомогу закладу у вирішенні проблем надавали  фахівці шефських організацій – податкової інспекції, ПЧ-6, газового господарства.
  Коштами міського бюджету здійснювалась оплата комунальних послуг – за споживання електроенергії, водо- та газопостачання, каналізаційні стоки, вивіз сміття, оплата  Інтернету, телефонного зв’язку, заклад отримав класні журнали, журнали індивідуального навчання та ГПД, учнівські особові справи, медикаменти, вогнегасники; здійснювалось  харчування учнів 1-4 класів, дітей пільгових категорій, частково - оплата за харчування дітей дошкільного підрозділу. Також за бюджетні кошти діти-сироти отримали шкільну та спортивну форми, планується їхній відпочинок у літніх дитячих таборах.
Слайд №49
За державні кошти шкільна бібліотека поповнилась навчальною та методичною літературою у кількості 626 примірників  на загальну суму-10600 грн. Забезпеченість підручниками 1 кл.-72%,2кл-53%,3кл.-99%, 5 кл.-100%,6 кл.-99%.,8 кл.-100%, 9 кл.-90%,10 кл.-93 %.11 кл.-99%, 4 та 7 класи - чекаємо надходження нових підручників. Батькам не слід купувати підручники своїм дітям.
Слайди №№ 50-59
Наш НВК завдяки спільній праці вчителів, вихователів, батьків, учнів, технічних працівників, шефів, спонсорів отримав ІІІ місце у міському конкурсі-огляді підготовки навчальних закладів до 2014-2015 навчального року. За премію - 4000 грн. були придбані великий проекційний екран для мультимедійного проектору та освітлювальні прилади у навчальні кабінети № 34,37, кабінети директора, методичний та виховної роботи (встановлення електроосвітлювальних приладів здійснено безкоштовно).  
   За благодійні батьківськи внески, спонсорські кошти та кошти, залучені від господарської діяльності закладу:
 - придбані  нові шкільні меблі: кабінет № 3-стільці - 5100 грн.,  №42 - учительський стіл-850 грн.,  №21-учительський стіл- 3000 грн., шафа-800 грн.,  №24-шафи для одягу -5500 грн., №25-меблева стінка – 3800 грн., №26- комплект шкільних меблів-9300 грн., мийка-300 грн.;  №37 - меблева стінка -безкоштовно, №3 - стільці учнівські – 5100 грн., ігрові кімнати дошкільного підрозділу - стіл-трансформер, полиці -921грн.;
-оплата технічного озвучування свят Першого та Останнього дзвоників, урочистої частини випускного вечора – 1100 грн.;
- дошкільний підрозділ – придбані стенди, плакати таблиці (ігрові кімнати) -1920 грн.; карнизи, гардинне полотно (музична зала)-1340 грн.;
- передплата періодичної преси (8 найменувань) - 723 грн.; 
 -оплата участі закладу  у двох освітянських виставках: міжнародній та Всеукраїнській – 1115грн.50 коп.;
- оплата за користування «Курсу «Школа»-  823 грн.;            
-підключення до мережі Інтернет кабінетів директора, виховної, методичної роботи, №№40,42, кабінету директора, бібліотеки, приймальні - 820 грн.;
 - придбані канцтовари (папір, файли, диски, фотопапір, прошивка методичних матералів та інше)- 2003грн.40коп.;
- придбана газонокосарка – 2975 грн.;
 -придбані ложки, підноси, каструлі, сковорідка, чашки встановлена мийка, замінена зливна труба у їдальні – на загальну суму 720 грн.;
-відремонтовані електрощитові у їдальні, замінено автоматичні перемикачі у щитових в дошкільному підрозділі  – роботи виконувались безкоштовно;
-дошкільний підрозділ - придбані чашки, ложки, підставка для ложок тарілки, сушарка для посуду, ополоники, миски – 1317 грн.;
- придбана ялинка для проведення Новорічних свят - 500 грн.;
-придбані матеріали для участі в обласній олімпіаді з обслуговуючої праці (тканина, нитки, застібки та інше) -150 грн.;
- побудовані витяжки та закріплені козирьки на даху дошкільного підрозділу- роботи виконувались безкоштовно;
оплата аналізу води, яка постачається у заклад – 510 грн. ;
- оплата повірки газового лічильника у котельні НВК- 45грн. ;
-оплата за переоформлення №телефону НВК на період виборів – 36 грн.;
- заміна (газозварювання) труби опалення  у туалетній кімнаті ІІ поверху -500 грн.;                             
- придбані будівельні матеріали (фарба, щітки, шпаклівка, клей , шпалери, цвяхи та інше)-6918 грн.70 коп.;
 - миючі, чистячі, дезінфікуючі засоби – щомісяця у середньому 200 грн.;
- придбані господарчі товари – крейда, крани, замки, автоматичні перемикачі, свердла, мильниці, серветки, лампочки, віники, мітли, сіль та інше – 907грн.25 коп.;
-дошкільний підрозділ – килим (музична зала) - 4700 грн.;  спортінвентар (спортзал) - 1165 грн.;  прасувальний прес (пральня) - 700 грн.; іграшки (ігрові кімнати) -90 грн.; обладнано міні-музеї «Українські хустки», «Петриківський розпис», «Українська вишивка» вишивки - безкоштовно.
Слайд №60
В НВК тривають ремонтні роботи, здійснюється закупівля будівельних матеріалів, нового обладнання, господарчих товарів  для підготовки  закладу до нового навчального року. Особлива увага приділяється підготовці газової котельні до нового опалювального сезону.
      Впевнена, що наш НВК на належному рівні буде готовий прийняти дітей 1 вересня 2015 року для здійснення основної мети – надання якісних освітніх послуг дошкільникам та школярам.


ВИТЯГ З РІШЕННЯ
звітної конференції  директора Синельниківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
за 2014 – 2015 н.р.
від 10.06.2015  року

1. Визнати роботу директора Синельниківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Сіроух Галини Олексіївни за звітній  період – 2014 – 2015 навчальний  рік  задовільною.

2. Матеріально заохотити  директора Синельниківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Сіроух Галину Олексіївну.


Батьківський всеобуч

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх

      Сьогодні  надто актуальною  виступає проблема  правопорушень серед  молоді. Профілактика  правопорушень неповнолітніх  пов’язана з вирішенням певного кола  виховних завдань.  Тому в цій  справі особливе   місце має  рання профілактика, яка  має розпочатися  вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли  закладаються  основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.
       Криміногенна ситуація яка  склалася в Україні, переросла  в більш небезпечне  соціальне лихо.
       Як зазначають у Міносвіті  України за минулий рік в України за минулий рік неповнолітніми чи з їхньою участю було скоєно більше 10 тис правопорушень.
       На обліку в підрозділах кримінальної  міліції у справах дітей  перебувають тисячі неповнолітніх.
        Залежно від ступеня педагогічної занедбаності неповнолітнього антисуспільна поведінка може спочатку виявитися у дрібних правопорушеннях. Проте у процесі поступової криміналізації неповнолітній втрачає ту мотивацію на позитивне, властиві законослухняному підлітку. Часто-густо залишаючись безкарним, він швидко засвоює злочинний досвід, який за відсутності життєвого досвіду робить з нього злочинця, який за жорстокістю, рішучістю й зухвалістю не поступається, а часом і перевершує дорослого злочинця.
Останнім часом у соціології та кримінології поширився термін “саморуйнівна поведінка”: це такий спосіб буття, коли молода людина не зацікавлена у своєму майбутньому, не замислюється над проблемою позитивної самореалізації власного потенціалу, а йде на конфлікт із суспільством, кидає йому виклик.
Сім’я — це перша соціальна структура, де людина перебуває найбільше часу і значною мірою формується як особистість. Психологи вважають, що вже у п’ять років характер людини сформований принаймні на три чверті з урахуванням успадкованих моментів. Проте риси характеру і біологічна спадщина ще не визначають майбутньої криміналізації особи. Дуже важливо, яку систему соціальних цінностей і на їх фундаменті які потреби вибудує для себе юний громадянин.
Численні дослідження засвідчують, що переважна більшість неповнолітніх злочинців виховувались у неблагонадійних сім’ях. На практиці це виявляється різнопланово. Часто це загальна атмосфера неповаги батьків одне до одного, до дітей, оточуючих, образливі вирази на адресу близьких, биття дітей, жорстокість до них, демонстративна байдужість, зайнятість батьків власними проблемами, дух цинізму, зажерливості й зазвичай пияцтво одного чи обох батьків. Отже, неблагополучною може бути сім’я, де панує злиденність та обмеженість культури спілкування.
Дитина почувається в сім’ї непотрібною, чужою, стає жорстокою, шукає контактів поза родиною і на противагу їй, переносить власний негативний досвід і накопичену озлобленість на оточуючих, тим самим висловлюючи помсту суспільству за своє занедбане дитинство.
 В статті 59. Закону України "Про освіту" сказано, що відповідальність за розвиток дитини покладається на батьків:
П.1.Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
П.2.На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
П.3. Батьки та особи  зобов’язані:
-      постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
-      виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
-      сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
-      виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
Культурне дозвілля, розвиток творчих здібностей, спорт дедалі більше втрачають своє виховне значення. До того ж велика кількість пропонованого на ринку розваг і дозвілля — книги, кінофільми тощо — має низьковартісний характер. Серед засобів масової інформації найзначніше впливає на неповнолітніх телебачення. На жаль, багато в чому воно несе з собою негативний заряд.Американський дослідник Ф. Уертхем дійшов висновку, що демонстрування насильства, жорстокості й садизму справляє згубний вплив на молодих людей, які у процесі такої “соціалізації” стають щодалі більшою мірою “телеспрямованими”, тобто характеризуються ворожістю до оточуючих, жорстокістю й відсутністю співчуття. Зниження опору до всього цього у дітей пропорційно кількості передач з елементами насильства, які вони дивляться.
 Отже, констатує Ф. Уертхем, засоби масової інформації сприяють формуванню і закріпленню у свідомості підлітків впевненості в тому, що жорстокість, агресивність і сила є найдієвішими регуляторами в міжособистісних стосунках. А це, у свою чергу, не може не збільшувати кількість молодих людей, які не тільки “захоплюються насильством”, а й навіть обожнюють його.
Діти здатні виправитись лише при створенні для них належних умов
          Життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад.
В нашому НВК  розроблена система  правової освіти і виховання учнів. Систематично проводиться робота щодо попередження  правопорушень . Щочверті відбувається засідання ради  профілактики. У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість учнів, які стоять на внутрішньому обліку з 8 до 5.  Психологом та соціальним педагогом ведеться індивідуальна робота. Проводиться діагностування школярів за різними методиками, що дозволяє виявити відхилення у поведінці учнів та їх причини. Щороку в школі проводиться педагогічний консиліум у 5-их класах на тему «Індивідуально – психологічні та вікові особливості учнів 5 класу». Соціальним педагогом та класними керівниками  ведеться щоденний контроль  та аналіз відвідування занять учнями НВК. Класні керівники виставляють учням 1-11 класів оцінку за поведінку. Учні оволодівають певними знаннями  на уроках «Правознавства», при вивчені спецкурсів «Школа проти СНІДу», «Захисти себе від ВІЛ». Класні керівники, соціальний педагог проводять години спілкування, бесіди, тренінги, тестування, анкетування. Для учнів 7-11 класів працює кінолекторій. Відбуваються зустрічі учнів 6-11 класів з працівниками міських соціальних та психологічних служб, працівників кримінальної міліції. В НВК створено певну структуру органів учнівського самоврядування. Здійснюється контроль за чергуванням учнів по НВК. Традиційним стало надання соціальної допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих  обставинах. Акції «Діти дітям», «Подаруй іграшку другу», «Милосердя». В школі працює шкільний омбудсмен. Проводяться  заходи з правового виховання: тижні права, акція « 16 днів без насильства», День порозуміння з ВІЛ – інфікованими та хворими  на СНІД людьми. Класними керівниками, соціальним педагогом здійснюються рейди за місцем проживання учнів. Також учні нашого НВК залучаються до гурткової роботи.  У закладі діє 4 шкільних гуртка: гурток «Волейболу», «Вишивка», «Ровесник», «Флористика», спортивна секція з футболу від ДЮСШ, також на базі нашого НВК працює клуб воїнів-інтернаціоналістів «Ніхто крім нас».
Якщо:
 •    Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти;
 •    Дитину висміюють, вона стає замкнутою;
 •    Дитину хвалять, вона вчиться бути шляхетною;
 •    Дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
 •    Дитина росте в докорах, вона вчиться жити з почуттям провини;
 •    Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;
 •    Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою;
 •    Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей;
 •    Дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;
 •    Дитина росте в розумінні і дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

Пам’ятка для батьків з правового виховання
1. Ніколи не займайтесь „виховною роботою” у поганому настрої.
2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини ( і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.
3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.
4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.
5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перші успіхи. Відмітьте їх.
6. Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.
7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки – не одне й те саме.
8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.
9. Виховання – це наступність дій.
10. Вихователь повинен бути твердим, але добрим.
____________________________________________________________________________________________________________

Завдяки шефській допомозі Синельниківської дільниці Павлоградського управління по експлуатації газового господарства – начальник Терещук Олександр Євгенович  у листопаді 2015 р. здійснено ремонт освітлення у газовій котельні НВК, обладнання електрощитової на другому поверсі закладу, встановлені світильники у кабінеті виховної роботи.Щиро дякуємо за допомогу!




Комментариев нет:

Отправить комментарий